testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpisy

 • piątek, 14 marca 2014
 • środa, 22 stycznia 2014
  • Uzdrawiająca moc Ducha Świętego

   

    

   Uzdrawiająca moc Ducha Świętego to książka pisana przez ojca Józefa Witko. Ojciec krótko po święceniach otrzymał misję do wypełnienia, był przekonany, że przełożony się nie zgodzi aby podjął obowiązki jakie zaproponowano aby objął. Jednak stało się inaczej, zgodnie z wolą boską i ojciec od wielu lat działa w Grupie Odnowy w Duchu Świętym, chociaż na początku organizowania Grupy i Mszy o uzdrowienie i uwolnienie nie wiele o tym wiedzial. W książce ojciec opisuje podobnie jak ojciec Tardiff        ( którego bardzo cenię ) spotkania z Duchem św.i świadectwa uzdrowionych i uwolnionych poprzez spotkanie z Jezusem ciągle żywym. Zapraszam na recenzję. Jeżeli pomoże komuś dotrzeć do grupy Odnowy, których w kraju jest juz wiele i skorzystacie to bardzo się ucieszę.

    

    

    

   Ksiązka dzieli się na kilka rozdziałów, w rozdziale opisujacym posługe charyzmatyczną. Dowiadujemy się wiele o samym ojcu, jego posłudze w Zakliczynie, gdzie odbywają się cudowne msze. Przeczytacie także o drodze jaka Bóg do nas dociera i dotarl do ojca aby ten wypełnił co przygotował Bóg.

   Wszystkie dary m.in dar modlitwy w językach czy dar poznania sa dla nas czymś tak odległym, moze nie realnym dopóki sami sie z tym nie spotkamy i nie uwierzymy. Tak samo cięzko nie którym osobom trudno jest uwierzyć w Jezusa prawdziwego i zyjacego jakiego spotykamy w momencie eucharystii. Sam jezus przychodzi cichy, nie narzucający się i do tych którzy chca wierzyć i do tych którzy sie zagubili i nie wiedza jeszcze, że chcą uwierzyć.

    

   Kazania ogłoszone na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie, ukazują nam sytuacje z biblii i spotkania z Jezusem 2tys. lat temu i dziś, my jesteśmy tymi samymi ludźmi którzy spotykali Pana i jesli dzis zechcemy i do niego pójdziemy to tez Go spotkamy bo czeka na nas. Wystarczy chcieć i pójśc, wyciągnąć dłoń i powiedzieć" Panie kochaj mnie a ja żałuję za swoje grzechy i pragnę Twojej miłości, jakiej na ziemi nie spotkam".

   Kazania ukazują jak bardzo Jezus jest nadal żywy i wcale nie tak odległy. Jeśli tylko chcemy to spotkamy na swojej drodze Ducha św., anioły czy samego Jezusa, wystarczy się otworzyć.

   czym jest, nasz żal za grzechy, spowiedź, pokuta i eucharystia.

    

   Postrzegać innych jako osoby, a nie rzeczy.

   Rozdział rozpoczyna sie od ukazania uzdrowienia niewidomego z Besalidy. Jezus nie zawsze uzdrawia tak, że mamy to rozgłaszać wszystkim. Czasami uzdrowienia są ciche, spokojne, pełne chwały a jednocześnie skromne. W każdym z nas jest Jezus, a w dzisiejszych czasach tak mało zwracamy uwagę na inne osoby, na te które przechodzą obok nas i potrzebuja tylko naszego uśmiechu. czy na tego staruszka który podpiera się kulami i chciałby w swej samotności usłyszeć zwykłe Dzień dobry? Nasze życie jak życie Jezusa jest pokryte ranami serca, duszy i ciała. Bo którz z nas nie cierpiał z miłości, odrzucenia, wysmiewania w szkole?

   Wystarczy uwierzyć, że coś mozna zrobić a wiecie że wiara działa cuda. Jest to rozdział bardzo poruszjący.

   Uświadamia nam, że w każdym z nas jest mur jakim odgradzamy się od zewnętrza, jak go rozbić aby sie otworzyć i wyzwolić? Pomodlić się, to pierwszy krok do zbliżenia sie do Boga, uwielbiajmy go, mudlmy sie i składajmy dziękczynienie, wyznajmy skruchę i prośmy o jego miłość. Tylko tyle i aż tyle.

    

   Znajdziemy Tu także modlitwę uwielbienia. Dalej dowiemy się jakie sa kolejne warstwy muru.

    

   Moc modlitwy uwielbienia jest wielka a jak wielka dowiecie sie z opowieści z życia co ona potrafi.

   Wiele wspomnień jest tak bolesnych, ze nie potrafimy z nimi żyć dalej. Pojawiają się mysli samobójcze, rządzi nami demon lub próbuje wpływać i ta walka dobra ze złem dzieje się tu i teraz w naszych tak ucywilizowanych czasach, które nie mają nic wspólnego ze światem widzialnym.

   Wystarczy gorąco wierzyć , modlić się pod czas mszy o uzdrowienie i uwolnienie a wszystkie dziedziczone grzechy naszych przodków które mają na nas wpływ, chociaż o tym często nie wiemy, zostaną zabrane a uwolniony człowiek poczuje jak zmieni się jego jakość życia.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   środa, 22 stycznia 2014 13:02
  • Biżuteria do butów- niemożliwe? A jednak :)

   

    

    

   Mamy, lubicie bizuterie, pewnie , że tak :) a bizuterie do butów? ???? a no tak, już wyjaśniam :D.

    

   Otrzymałam z firmy Broshka.pl ozdobę biżuteryjną do butów, ich rodzaje możecie poznać  TUTAJ  

    

   Klipsy działają świetnie, dlaczego? Ponieważ gdy chcemy zmienić wygląd obuwia, które nam się znudziło lub ma pasować do stylizacji. Bardzo łatwo tego dokonać, poprzez właściwy dobór ozdoby.

   Ja wybrałam do prezentacji poniżesze klipsy.

    

    

   Wykonane są z wielu perelek umiszczonych na granatowej taśmie. Prezentują się znakomicie, zobaczcie jakie zmiany zaistniały w wygladzie obuwia.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   środa, 22 stycznia 2014 13:01
  • Zolo czyli klocki niezwykle kreatywne

   

   Wczoraj mieliście okazję poznać uczucia w wydaniu japońskim. Dziś prezentuję ZOLO dzięki firmie Jubee.com.pl która przekazała produkt do testów, za co bardzo dziękuję.

    

   Klocki Zolo na pierwszy rzut oka nie zachwyciły mnie, takie coś, nie wiadomo czy dziecku sie spodobają, ale czego się nie zna to trzeba poznać, żeby móc wyrazić jakąś opinię.

    

   Tak więc Zolo Risk przywędrowało do nas w czasie choroby Jasia.

    

   Informacje jakie znajdujemy na stronie importera zabawek, bardzo proszę:


   Zolo

   Zolo

   ZoLO to nie tyle zabawki, co sposób na wspólne odkrywanie. Na oko wydają się szalone i zakręcone, ale w tym szaleństwie jest metoda. Świat wyobraźni to świat magii dzięki, której patyk jest świetlnym mieczem, kanapa w salonie zamkiem króla Artura a tata potrafi wszystko (poza załadowaniem zmywarki). ZoLO to świat, który ma wyzwolić kreatywność i wyobraźnię dziecka, rozwinąć widzenie przestrzenne i być przede wszystkim świetną zabawą.

   Konstrukcje ZOLO:

    http://www.youtube.com/watch?v=sV5GLwA3faw

   http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=dGwhImysUoA&feature=endscreen "


   Ładnie i bardzo solidnie opakowane klocki, prezentują na przedniej części okładki przykładowy układ z klocków, natomiast na odwrocie znajdziemy więcej przykładów zastosowania klocków oraz ich skład ilościowy. Przykłady form są bardzo przydatne zwłaszcza w początkowej fazie zabawy, gdy zapoznajemy się z klockami.


   Dostępnych zestawów  ZOLO na stronie znajdziecie dużo, jest w czym wybierać.   Każda część jest dobrze opakowana i zabezpieczona przed przypadkowym zniszczeniem w czasie transportu.

   Powyżej zbiorcze opakowanie, przed rozpakowaniem.


   Rozpoczęliśmy zabawę, budując mniej lub bardziej udane formy, korzystając z wyobraźni oraz przykładów z opakowania.


   Nasze figury zaczęły wyglądać bardziej realnie, wkładaliśmy oczy, dopasowywaliśmy konczyny i inne twory glowowe, typu czółki :)   W końcu udało nam się robić świetne, różnokolorowe i różnokształtne ludki :)


   Oto efekty naszej pracy i burzy mózgu pt. co by tu stworzyć :)


   Powstały też stworzenia typu ryba :) a poniżej na zdjęciu widoczna jest wg. Jasia kula ziemska well meteoryt, to zależy od dnia.


   Wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku części, są odporne na rzucanie czy upadki. Wcale się nie kruszą i nie odłamuja, zaokrąglone końce patyczków nie powoduja zranień. Z dużą łatwością elementy można łączyć i wymyślać kolejne zabawy.

   Dziś wymyslilismy jeszcze jedną zabawę, ja mówiłam żeby Jaś zbudował tworka fioletowo- zielonego a on z dostępnych części budował formę, tak robiliśmy też z kolorami czerwono - białymi itp., jak widac mozliwości zabawy jest wiele.


   Zabawa klockami jest fantastyczna, szczerze podeszłam do nich sceptycznie a teraz jestem bardzo zadowolona. Budowanie tak zajęło Jasia, że przez 3 godziny nic innego nie chciał robic tylko budowaliśmy kolejne ksztalty. Oczki natomiast, te białe kulki z kropkami wkłada do kieszeni kotka Kimochis.


   Cena podobna do wszystkich klocków dobrej jakości na rynku, wkrótce zamieszczę link do nich na liście prezentów które są uzupelniane, bo z pewnością te klocki na prezent się nadają.

   Zapraszam do odwiedzenia strony importera na FB aby być na bieżąco z nowościami.

    
    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Zolo czyli klocki niezwykle kreatywne”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   środa, 22 stycznia 2014 13:01
  • Kimochis - to uczucia

   

   Dzięki firmie Jubee.com.pl wyłącznemu dystrybutorowi zabawek Kimochis i Zolo w Polsce, mogliśmy je przetestowaać z Jasiem. Zabawki sa wyjątkowe a przeczytacie o nich w dwóch recenzjach.

    

   Na początek przedstawiam Wam czytelnicy Kimochis. Przeczytajcie o nich poniżej - kim są i po co stworzone zostały te japońskie zabawki.

    

   " Kimochi (気持ち - Ki Mo Czi) oznacza "uczucie" w języku japońskim. Świat dzieci, jest jak świat Kimochis? - oparty na uczuciach i emocjach. Pierwszy dzień w przedszkolu, delegacja mamy czy odrzucenie rówieśników -  nawet pozornie niewielkie wydarzenie może wywrócić świat dziecka do góry nogami. Postacie i świat Kimochis? zostały stworzony, aby pomóc rodzicom, psychologom i opiekunom uczyć dzieci jak radzić sobie z emocjami, jak podejmować decyzje i pokonywać trudności. Do wyboru jest kilkoro bohaterów Kimochis?, każdy z własną osobowością i historią, która ma przemówić do dziecka, wesprzeć jego indywidualny rozwój emocjonalny i stworzyć bezpieczny świat uczuć i emocji.

    

   Poznajcie Koniczynka, Chmurka, Bellę i innych przyjaciół świata Kimochis?. Poznajcie uczucia i emocje Kimochis? - małe poduszeczki symbolizujące uczucia i emocje, które mają w prosty sposób pomóc w rozmowie i budowie relacji z dzieckiem."

    

    

   Mieliśmy możliwość dokonania wyboru przyjaciela, Jaś wybrał kotka. Dotarł do nas pieknie zapakowany. Wraz z kotkiem. który jest duży - jego wielkośc mnie zaskoczyła- przyjechały do nas 3 poduszeczki okazujące uczucia.

    

   Kolorowe poduszki z jednej strony mają umieszczone minki, na odwrocie umieszczone są pisemne oznaczenia w języku angielskim, opisujące jak w danej chwili czuje się dziecko.

    

   Poduszeczki umieszcza się w kieszeni kotka umieszczonej na jego brzuszku i nawet nie mówiące dziecko będzie mogło określić, jak się w danej chwili czuje.

    

   Do nas zabawka dotarła w trudnym momencie życia jakim nie wątpliwie jest choroba. Kotek zawładnął sercem Jasia i stali sie nierozłącznymi przyjaciółmi, chodzą wszędzie razem.

   Jak widać na zalączonym zdjęciu kocie również czuje sie u nas dobrze, poduszeczki są wkładane do brzuszka i znów wyjmowane, mieszczą sie w nim również części Zolo o czym przeczytacie w kolejnej recenzji.

   Materiał z jakiego wykonane są zabawki, jest bardzo przyjemny w dotyku, mozna prać go ręcznie więc nie ma strachu o rozwijające się roztocza, sami wiecie, że u małych alergików jest to sprawa bardzo istotna. Kotek pod łapkami ma umieszczone serduszka, jakby chciał okazać miłośc maluszkowi.

   Do zabawki dołączona jest także książeczka, w jakiej znajdziecie informacje na temat każdej zabawki, zamieszczona jest strona, gdzie dziecko może dorysować minkę jaka w tej chwili jest potrzebna. Gdy zabawka sie skaleczy, to można na chore miejsce przykleić plaster z serduszkiem.

    

   Jak widać mam w łóżku jeszcze jednego lokatora, juz nie tak małych rozmiarów jak jeż ale jakoś się mieścimy.

    

   Uważam, że dla dzieci to wspaniały przyjaciel i idea słuszna, cena trochę za wysoka ale czego się nie robi dla bezpieczeństwa dzieci.

   Zapraszam do odwiedzenia strony firmy na FB

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   środa, 22 stycznia 2014 13:00
 • czwartek, 09 stycznia 2014
  • Zestaw 8 w 1, to dobre edukacyjne gry na niepogodę Clementoni

   

   Gry zamówiła u Mikołaja dla Jasia moja siostra :) Wspaniałe edukacyjne 8 w 1 firmy Clementoni.

   Zapakowane w sztywne pudełko z rączką, nie niszczą się w transporcie. Dla dzieci w wieku 3-6 lat.

    

    

    

    

   Dzięki tym ćwiczeniom dzieci uczą się i pogłębiają wiedzę ze znajomości kolorów, kształtów, czytania i liczenia.

   Zaprezentuję tylko kilka z nich, ale zobaczycie , że warto je mieć w domowych zasobach.

    

    

   Ruletka na powyższym zdjęciu. Gra składa się z pajaca ze wskazówką oraz planszy z której wyjmuje się kształty. Dziecko zakręca strzałkę na jaki kształt trafi wskazówka, odnajduje kształt i umieszcza we właściwym polu na karcie z cloun`em.

   Wszystkie części gier są kolorowe, wyraźne i zachęcające do wspólnej z rodzicem lub rodzeństwem zabawy.

    

   Kolejna gra.

   Klocki - puzzle, mają cyfry i właściwą do tego liczbę zwierząt, części należy do siebie dopasować. Z jednej strony umieszczone są nazwy w języku polskim, na odwrocie w języku angielskim. Dziecko musi policzyć zwierzęta i dopasować właściwą cyfrę. Nie może tego zrobić na chybił trafił, dlaczego?

    

   Widoczne są na zdjęciu wypustki i różne kształty poszczególnych części, więc nie mam mowy o przypadkowym połączeniu klocków.

    

    

   Poszczególne części wkładamy do woreczka dołączonego do zestawu, dziecko losując klocki. Układa je dopasowując.

    

    

   Polecam zakup produktu, w składzie znajdują się także krzyżówki, więc i starsze dzieci znajdą coś dla siebie, rozpiętość wieku jaka jest przewidziana dla dzieci w tych grach jest duża.

   Znajdziemy także poszczególne litery alfabetu, które dziecko może poznawać oddzielnie i np. układać alfabet.

   Cena zestawu kształtuje się między 29- 32 zł.

   Jak zwykle czekam na Wasze komentarze i doświadczenia z używania gier jeśli je posiadacie.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:15
  • Klocki zębate koła- nieudany zakup

   

   Opisywałam TUTAJ klocki Quercetti, włoskiego producenta. Poszukując prezentu na gwiazdkę dla dziecka, znalazłam klocki zbudowane wg tego samego pomysłu co włoskie.

   Poczytajcie dlaczego zakup uważam za nie udany.

    

   Ładne, kolorowe klocki które można budować także pionowo w postaci wież, na których umocowuje się koła zębate tak aby tworzyły jeden spójny mechanizm. Po połączeniu wszystkich elementów przełączamy pstryczek i cały układ się kręci. Klocki te w przeciwieństwie do Quercetti posiadają huśtawki na których umieszczamy zawarte w zestawie misie i małpki, na koła naklejamy przygotowane naklejki z postaciami z Disney'a.

   Całość wygląda ładnie i zabawa jest super, chociaż i rodzic nie raz ma problem z dopasowaniem kół w odpowiedniej odległości aby właściwie się zazębiały. Wspaniała zabawka do czasu gdy koło umieszczamy jednak nie w tym miejscu i chcemy je przenieść, koła są wytrzymałe i plastik dosyć mocny. natomiast podstawki zielone za pomocą łączy się koła z podstawą są strasznie słabe. W Klockach tworzących podstawę odłamują się i zostają bolce, gdy odłączamy koło od bolca odłamuje się on często i nie nadaje się do ponownego użycia. klocków tych nie można łączyć z Quercetti.

   Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć klocki po lewej stronie producenta Kubuś Puchatek zakupione TUTAJ  z mechanizmem uruchamiającym zestaw, po prawej stronie widoczne włoskie klocki, od razu widać różnicę na korzyść Quercetti.

   Poniższe zdjęcie ukazuje nam elementy łączeniowe podstawę z kołami o których wyżej pisałam, łamią się, odrywają.

   Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda całość zbudowana i uruchomiona, zapraszam na FILM

    

    

    

   Podsumowanie - uważam, że warto wydać więcej i kupić Quercetti niż wydać mniej, dać się zwieść mechanizmowi i ładnym naklejkom. Jakość tych klocków nie zachwyca przy bliższym poznaniu, dlatego odradzam ich zakup.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:14
  • Kolejki drewniane - podobne a jednak inne

   

   Kolejki już opisywałam, drewniane jako bezpieczne do zabaw dziecięcych. Jasio otrzymał już dawno zestaw FARMA, gdzie tory drewniane łatwo się składało, natomiast figurki zwierząt i farmera należało umieszczać w podstawkach, niestety nie zawsze są dobrze dopasowane. Na gwiazdkę otrzymał kolejny zestaw kolejek jaki został zakupiony w firmie Kolejowyzakatek.pl. , gdzie figurki są drewniane, stabilne po postawieniu i z namalowanymi obrazkami, bezpieczną w kontakcie farbą.

   Na powyższym zdjęciu widzicie po prawej stronie zestaw kupiony dawniej, po lewej ten najnowszy, już na zdjęciu widoczne są znaczne różnice między zestawami.

    

   Lokomotywa górna jest całkowicie drewniana, łatwo się składają tory  a wagony z lokomotywą są łączone za pomocą magnesów, niestety do wagoników nie można wkładać żadnych ładunków.

   Lokomotywa na niższym zdjęciu to lokomotywa elektryczna, plastikowa, jeżdżąca do przodu i do tyłu po przesunięciu przełącznika, łączona z drewnianymi wagonami za pomocą magnesów. Do wagoników można wkładać ładunki, np. zwierzęta z farmy.

    

   Na powyższym zdjęciu widać zabawę, kolejką drewniana i świecącą jeżdżącą elektryczną. Dziecko nie może jednak kolejki przytrzymywać, ponieważ może spalić się silniczek.

    

    

    

   Zwierzęta z farmy i sposób ustawiania budynków może różny.

    

    

    

    

   Tory kolejek łączą się z trudem w niektórych miejscach, ale można je połączyć, różnice kolorystyczne torów na zdjęciach, to efekt łączenia rożnych zestawów.

    

   Jeżeli chcecie zobaczyć przejazd kolejki, to zapraszam na FILM :)

    

    

    

    

   Bardzo proszę o dzielenie się opinią, czy podobne lub takie zestawy posiadają Wasze dzieci? Jak w Waszych domach się sprawdzają?

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:13
  • Niezwykłe objawienia świętych - książka

    

    

   Przedstawiam  dziś książkę jaką otrzymałam do recenzji, autorstwa ks. Marcello Stanzione. Ksiądz napisał już kilka pozycji o objawieniach, znajdziemy także książki pt. " Ojciec Pio i aniołowie ", " Ojciec Pio i dusze czyśćcowe".

    

   Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Wstęp wprowadza nas do Pisma Świętego i pojęcia świętości w nim, czym ono jest dla wierzących. Objawienia świętości, widzenia świętych w czasie ich pobytu na ziemi, zanim odeszli. Jaka jest różnica między kościołem ziemskim a jaka między niebiańskim, również dowiecie się czytając książkę.

   Rozdział pierwszy wskaże czym są objawienia świętych, jakie są sytuacje objawień i kiedy się odbywają oraz jaki mają przebieg.

   Jeżeli są wśród nas osoby zainteresowane, samymi objawieniami to zapewne zainteresuje was rozdział drugi. W którym zamieszczone są informacje o świętych którzy pojawiają się aby uzdrowić swoich przyjaciół. zapoznajemy się z nimi , ich życiem na ziemi, śmiercią i objawieniami jakie odbywają się nie kiedy tuż po śmierci. Życie wielu świętych było mi znane, tych bliskich memu sercu odnalazłam w książce pogłębiając wiedzę o nich. Dowiedziałam się o wielu świętych o których nie miałam pojęcia, że istnieli. zaskakujące były dla mnie ich życie, poświęcenie a także wielka bezinteresowna miłość i całkowite oddanie z pełna ufnością Bogu. po śmierci objawienia z uzdrowieniami tak niesamowitymi, że medycyna nie miała już nadziei na wyleczenie a dla świętych w imię Boga nie stanowiło wyleczenie żadnej trudności.

    

   Jak święci ratują nas od niebezpieczeństw, pojawiając się nagle, podając dłoń aby np.  wyciągnąć z topieli dziewczynkę, czy pomagają wyleczyć zmiażdżony tułów człowieka wciągniętego w mechanizm maszyny. Pisany jest ten rozdział podobnie do poprzedniego opisując życie świętego w skrócie i ukazując jakich objawień dokonał.

    

   Aneks książki zawiera modlitwy do świętych, litanie.

    

   Dlaczego polecam tą książkę? ponieważ daje ona spokój wewnętrzny, lubię poczytać książki które poszerzają moje horyzonty myślowe, przecież człowiek ma się rozwijać. Książka daje wiele do myślenia, pisana w bardzo ciekawy, przemyślany sposób ukazuje to co jest nam bardzo bliskie a wydaje się dalekie.

   Polecam, książkę można zakupić TUTAJ w promocyjnej cenie 21,90.

   Dziękuję p. Małgosi oraz wydawnictwu za możliwość przeczytania książki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:12
  • Różaniec dla dzieci

   

    

   Wydawnictwo Esprit już poznaliście, recenzowałam różne książki. Dziś chciałam wam przybliżyć książeczkę jaką otrzymałam do recenzji.

   Nie raz osoby wierzące zastanawiają się, kiedy należy rozmawiać z dzieckiem na temat Boga, kiedy należy zacząć uczyć dziecko pacierza. Są to nie łatwe pytania i nie ma na nie jednej odpowiedzi, ale można dziecku przedstawiać historie naszej wiary w sposób łatwy i przyjemny.

   Zaczynając od Biblii dla dzieci obficie ilustrowanej, przechodząc do Różańca dla dzieci, jaki chcę Wam przedstawić.

    

    

   Książeczka małych rozmiarów, bardzo obficie ilustrowana, przekazuje dziecku kolejne tajemnice różańca w bardzo bezpośredni sposób.

    

   Każda strona wypełniona jest obrazkiem w całości, wraz z opisem co dany obrazek przedstawia, czyli jaki moment z życia Jezusa.

    

   Można wykorzystać książeczkę do opowiadania dziecku a także samemu sobie przypomnieć co jest dla nas ważne w wierze.

   Serdecznie zapraszam osoby zainteresowane do zakupu książeczki, uważam, że warto mieć tą pozycje w domu.

   Książeczka jest w tej chwili w promocyjnej cenie 4,90

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:11
  • Orientana- wschodnie kosmetyki

   

   Orientana- zapach orientu znajdziecie w kosmetykach Orientana , na stronie FB wygrałam w konkursie maskę- krem z ogórka tajskiego.

    

   Krem przeznaczony do nocnej pielęgnacji, ma za zadanie odżywiać, regenerować skórę, zwłaszcza tą wrażliwą.

    Zawiera ekstrakt z ogórka tajskiego, algi oraz antyutleniacze, chemii w nim nie znajdziecie.

    

   Waga 100g za cenę 40 zł, drogo to fakt, ale krem jest bardzo wydajny i naturalny.

    

    

   Konsystencja lekko żelowa, wystarczy naprawdę niewielka ilość kremu aby rozprowadzić ją po właściwej okolicy ciała.

    

   Krem ma lekko zielonkawy kolor i miły, lekko ogórkowy kosmetyczny zapach.

    

   Używam, go już jakiś czas i faktycznie, nawilża i wygładza skórę. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia uczucia sztywnienia tak jak maski, łatwo się go zmywa.

    

   Polecam w pełni ten naturalny kosmetyk, myślę, że takie opakowanie wystarczy na ok. pół roku stosowania, bo bardzo mało potrzeba go do zastosowania.

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:10
  • Pamięć - ćwiczyć nie ćwiczyć oto pytanie na Nowy Rok ?

    

   Akademia umysłu, została stworzona przez polskich programistów, dla naszych dzieci do edukacji wczesno przedszkolnej i szkolnej. Mogliście się Państwo zapoznać z częściami do rozwoju maluchów we wcześniejszych wpisach JESIEŃ oraz ZIMA

    

   Nadchodzi Nowy Rok, wielu z nas jak co roku będzie miało nowe postanowienia noworoczne, może warto byłoby pomyśleć teraz o sobie i zrobić coś z czego skorzystacie. Mam na myśli własny rozwój. Akademia umysłu stworzyła dla starszej młodzieży oraz dla dorosłych różne produkty np. koncentracja, szybkie czytanie czy pamięć.

   Miałam możliwość testowania właśnie ćwiczeń dla polepszenia pamięci. Sami wiecie, że dobra pamięć przydaje się nie tylko w pracy ale także na co dzień gdy jesteśmy obciążeni wieloma informacjami, często może nam coś umknąć. Przeładowane mózgi informacjami, nie radzą sobie nie raz z taką ilością informacji ale dzięki ćwiczeniom z płyty możemy się pozbyć nadmiaru niepotrzebnych już danych i je najnormalniej w świecie zlikwidować. Opis programu Pamięć znajdziecie TUTAJ

    

   Pamięć i koncentrację można ćwiczyć już od przedszkola za pomocą specjalnie dopasowanych programów dla dzieci TUTAJ 

   Program tak jak poprzednie opisywane jest podzielony na stopnie trudności, w zależności od naszego stopnia zaawansowania. Kilka osób może ćwiczyć, wybierając imię uczestnika ćwiczeń. W tle słychać spokojną muzykę, grafika zdecydowanie różni się od tej z programów dla dzieci. Stonowana i nieco ciemna strona jednak nie przeszkadza, ponieważ mamy się skupić na ćwiczeniach.

    

    

    

   Po uruchomieniu programu, zostajemy powitani tak ja na powyższym zdjęciu. Wpisujemy imię i ćwiczymy, no tak, ale co?

    

    

   Grą memo, rozwiniemy naszą spostrzegawczość, po wykonaniu dobrze zadania automatycznie przechodzimy na wyższy poziom trudności.

    

    

    

   Zapamiętujemy ukazywane przez określony - krótki czas ciągi znaków, po czym wpisujemy je w wyznaczonym polu i tak do skutku.

    

    

   Zapamiętujemy kolejność kolorów, po czym umieszczamy je w prawidłowej kolejności.

    

    

   Przez krótki czas wyświetlają się wydarzenia do których są przypisane daty, po czym informacje znikają. Pojawiają się wydarzenia do których musimy dopasować odpowiednie daty.

    

   Ćwiczenia które powyżej przedstawiłam są wybiórczymi, ćwiczeń jest bardzo dużo a wystarczy nie wiele czasu dziennie ćwiczyć aby poprawić swoją pamięć. Ważna jest systematyczność a wtedy efekty są gwarantowane.

   To co? Postanowienie powzięte? :)

   Jeżeli jesteście zainteresowani większa ilością informacji na temat produktów, czy ich zakupem w Akademii Umysłu zapraszam TUTAJ

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:09
  • Robofish pływająca rybka jak żywa

   

   Kilka dni temu w Biedronce można było zakupić rybkę robofish, której poszukiwałam parę miesięcy wstecz w internecie.

    

   Jak tylko ja zobaczyłam, wiedziałam, że błazenka Nemo muszę kupić dla synka.

    

   Ryba jest do kupienia w zestawie z sitkiem do połowu, dwoma glonami, w cenie 34 zł.

    

   Widziałam ją także tutaj  w zestawie z kulą, cena jest już zdecydowanie wyższa.

    

   Rybka zawiera 2 baterie okrągłe płaskie, w zestawie znajdują się 2 zapasowe bateryjki. Po włożeniu do wody rybka pływa jak żywa, szybko poruszając ogonkiem, zmieniając tempo poruszania się.

    

   Zachowanie rybki możecie zobaczyć na filmie, uważam, że warto ja zakupić nawet jako prezent, ucieszy każde dziecko.

    

    

   Jedyną wadą rybki, jest zdejmowany ogonek, synek szybko odkrył, ze można go zdejmować i długo musiałam tłumaczyć, że rybka się zepsuje bez ogonka.

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:07
  • Książeczki świecące w ciemności

    

   Dzięki uprzejmości jednej z mam, zamieszczam, napisaną przez nia recenzję świecących książeczek.

    

    

   " Seria składa się z 4 książeczek tematycznych (fot. 1):

   - Liczby (a)

   - Kształty (b)

   - Słowa (c)

   - Litery (d)

   Do każdej książeczki załączony jest Magiczny Świecący Pisak  bardzo sprytnie umiejscowiony w książeczce, aby się nie zgubił.


   My mamy póki co 2 książeczki - Liczby i Kształty (fot. 2) i uwierzcie - to jest zabawa dla całej rodziny 


    

    

   A zabawa wygląda tak:

   1. Wybieramy sobie kształt do obrysowania magicznym pisakiem, ja wybrałam żuczka i cyfrę 1 (fot. 3) - na zdjęciu te krawędzie wydają się zielonkawe, w rzeczywistości są białe

   2. Obrysowujemy wybrany kształt jak najdokładniej (fot. 4) - u nas bardzo się to sprawdza - takie obrysowywanie poprawia małą motorykę dziecka i uczy go dokładności

   3. Następnie gasimy światło i nasze rysunki świecą!!!  (fot. 5)

   Magia? 


    

    

   Jeszcze trochę danych technicznych:

   Książeczki wydawane są przez Wydawnictwo Egmont

   Oryginalne wydawnictwo to Hinkler Books Ltd - UK

   Ceny są bardzo zróżnicowane

   Empik - promocja - 23.49 zł http://www.empik.com/szukaj/produkt?q=świecące+w+ciemności&qtype=basicForm (4 pierwsze pozycje)

   Weltbild.pl - 38 zł http://www.weltbild.pl/szukaj.html?query=świecące+w+ciemności&filterActive=1&p=1&cat_id=10&srtField&productsPerPage&search=1&filterCategory1=Książki&x=-887&y=-181

   Real - 14.99 zł 


    

    

   Powiem szczerze, że nawet za te 38 zł za sztukę warto je kupić, ponieważ to naprawdę świetna zabawa! 


    

   Polecam."

    

   Zamieszczam recenzję jeszcze przed swiętami, może komuś przyda się jako pomysł na prezent. Dziękuję Anetko za recenzję, zapraszam innych rodziców do opisywania sprawdzonych przez dzieci zabawek.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zabawkarka
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 stycznia 2014 22:06
 • sobota, 14 grudnia 2013
 • wtorek, 03 grudnia 2013
 • sobota, 30 listopada 2013
 • czwartek, 28 listopada 2013

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

 • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

 • Http://margarytka.blogspot.com/

 • Http://rekamimamy.pl/

 • Http://testostowo.blogspot.com/

 • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

 • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa