testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

piątek, 14 marca 2014

Ojciec Pio i aniołowie

wpis archiwalny z www.zabawkarka.blogspot.com
Kolejna książka autorstwa ks. Marcello Stanzione, wydana przez Wydawnictwo Esprit. Z poprzednią książką wydawnictwa jaki i samym autorem, spotkaliście się już TUTAJ

 

Dziś chcę Wam przedstawić mieszkańców drugiej , niewidzialnej strony, tych którzy tak bardzo bliscy byli samemu Ojcu Pio, są nimi anioły.

 

 


Książka została podzielona na rozdziały. W pierwszych rozdziałach zapoznajemy się z życiem świętych z poprzedniej recenzji i ich kontaktów z aniołami. Bezpośrednio z życiem wyjątkowych osób a potem świętych nierozerwalnie toczy się opieka aniołów.

W kolejnych rozdziałach poznajemy życie Ojca Pio oraz poznajemy wpływ aniołów na Jego życie. Wpływ tym większy, że dotyczył nie tylko samego świętego ale także jego duchowych dzieci.

Na końcu książki zapoznamy się z modlitwami do aniołów, koronką anielską oraz modlitwą do Michała Archanioła - księcia Zastępów Niebieskich.

 

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że uczymy nasze dzieci modlitwy do Anioła Stróża, czy wszyscy pamiętamy o odmawianiu jej już w życiu dorosłym?

Książka w swym przekazie, przybliża nam kult aniołów, od którego sam kościół jak i pojedynczy wierzący znacznie się odsunęli. Świat materialny otacza nas tak samo jak ten niematerialny, jak często będący zajęci naszym doczesnym życiem, zapominamy o tym co dzieje się obok nas i o tych, którzy są przy nas nawet wówczas gdy nie ma już przy nas, naszej mamy czy taty.

Ojciec Pio od kołyski był chroniony przez anioły, inaczej demony i inne siły nieczyste zniszczyłyby Jego zdrowie i życie, potrafił się kontaktować ze swoim Aniołem Stróżem a także aniołami innych osób. W momencie, gdy zakazano Ojcu kontaktować się ze swoimi duchowymi dziećmi, powiedział " Przyślijcie do mnie swojego Anioła Stróża". Co robili gdy potrzebowali rady Ojca? Zwracali się z prośbą do Anioła, żeby przekazał Ojcu wiadomość od nich. Gdy się ludzie spowiadali, aniołowie często informowali Ojca o grzechach o których spowiadający się, zapomniał.

Wiele podobnych opowieści z życia Ojca spotkacie w książce, ukazują nam one jak ważna jest nasza wiara w naszego wiecznego życiowego towarzysza, jak ważną i istotną sprawą jest zauważenie Go, polecanie się jego opiece. Nawet jeżeli człowiek zacznie grzeszyć, czy świadomie oddalać się od Boga, Pan Bóg powie, masz wolną wolę, wybrałeś, jak będziesz chciał to wrócisz do mnie, ja nie będę stał na Twojej drodze ale zostawiam Cię pod opieką Anioła Stróża, do Ciebie należy decyzja na końcu życia w którą stronę pójdziesz.

 

Jak widzicie ich miłość często nie odwzajemniona, nie zauważona, jakby ich nie było, jest dla nas opoką.

Książkę polecam, jest wspaniała, odkryła mi wiele prawd, o których nie myślałam.

 

Możecie ją nabyć na stronie wydawnictwa TUTAJ w cenie 24,90.

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
piątek, 14 marca 2014 22:38

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

  • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

  • Http://margarytka.blogspot.com/

  • Http://rekamimamy.pl/

  • Http://testostowo.blogspot.com/

  • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

  • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa