testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

piątek, 14 marca 2014

Niegrzeczne dzieci 9 kroków do posłuszeństwa - recenzja

wpis archiwalny z www.zabawkarka.blogspot.com

 

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne wydało książkę, którą powinniśmy posiadać jako rodzice w każdym domu.

Autorem książki jest George M. Kapalka - psycholog kliniczny, który jest polakiem, od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Od 20 lat bada klinicznie dzieci nieposłuszne, z problemami, sprawdza cechy osobowości i doszedł do wniosku, co przekazuje nam w książce, że wystarczy 9 kroków jakie powinnismy podjąć aby nasze dzieci z "niegrzecznych" stały sie posłusznymi.

 

 


 

Książka jest poradnikiem, gdzie na jego początku znajdujemy 3 historie ludzi którzy będąc dziećmi byli nieposłuszni. Z każdym z nich rodzice postepowali inaczej, dalej spotykamy się z ich dorosłym życiem, odnalezieniem się w społeczeństwie i relacjach społecznych. W końcu dowiadujemy się jak działania rodziców wobec nas odzwierciedlają się w naszym postepowaniu.

Dokładnie opisane przez prof. kroki, dzięki którym zamiast konfliktów z najmniejszymi nawet dziećmi, stworzymy formę właściwego porozumiewania się z nimi. Zamiast agresji w codziennym życiu, która wywołana jest nieposłuszeństwem dziecka, do którego mówimy to samo, raz, drugi, trzeci. Zaczynamy mówić łagodniej, spokojniej i co najważniejsze ze skutkiem.

 

Dlaczego ta książkę warto przeczytać?

Odpowiedź jest prosta, po przeczytaniu już 2 pierwszych kroków postanowiłam wypróbować je na Jasiu. Moje dziecko też ma momenty kiedy stanie okoniem i mówi NIE przez wielkie N. Metodą eksperymentu, z dużym niedowierzaniem zaczęłam postępować tak jak to radził autor. Gdy chciałam żeby Jaś coś zrobił. Nawiązywałam z nim kontakt wzrokowy, mówiąc spokojnie, ewentualnie powtarzając polecenie.

 

Wiecie co???? Ta metoda jest rewelacyjna, na tą chwilę działa i oby nie przestała. Gdy chwalę go co i do tej pory robiłam to mały dostaje skrzydeł, widać z jaką chęcią pomaga mi.

 

Dlatego uważam, że książka jest przeznaczona dla wszystkich rodziców, bo mimo, że nie wszystkie dzieci są niegrzeczne to z każdym z nich musimy umieć postępować. 

Czy dzieci są niegrzeczne? Myślę, że bywają nieposłuszne, mają różne etapy rozwoju a i nasze geny które przekazujemy nie zawsze są takimi jakie byśmy chcieli przekazać. Dużo w tej kwestii ma do powiedzenia np. upór, więc przy takich genach, dlaczego dziecko zgodnie z naturą nie miałoby się buntować?

 

Dzięki Profesorowi wiemy jak postępować, bardzo dziękuję za ten tak nietypowy poradnik.

Dziś, zakończył się konkurs gdzie Wydawnictwo zasponsorowało 2 w/w książki. Mam nadzieję, że i Wam rodzice będzie łatwiej wychowywać dzieci zgodnie z zaleceniami.

 

Kto książki nie wygrał a chciałby ją posiadać, zapraszam do zakupu TUTAJ, koszt książki to 25,40 zł. Zapraszam także na stronę FB wydawnictwa i polecam tą lekturę.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
piątek, 14 marca 2014 22:26

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

  • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

  • Http://margarytka.blogspot.com/

  • Http://rekamimamy.pl/

  • Http://testostowo.blogspot.com/

  • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

  • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa