testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

piątek, 14 marca 2014

Folding od Foppapedretti czyli wózek XXI wieku

wpis archiwalny z www.zabawkarka.blogspot.com 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foppapedretti to marka włoskich wózków na polskim rynku. Twórca firmy i wózków od 1946 r. rozpoczynał działalność od produkcji drewnianych zabawek, później produktów do domu aż w końcu siedziska itp. Dopiero 10 lat temu rozpoczęto produkcje wózków, ale szybko podbiły one serca matek na całym świecie.

 

Dzięki firmie, mieliśmy możliwość przetestowania wózka, stwierdzam, że wózek sprawdza się zarówno na ulicach miasta jak i na nierównych drogach w czasie wycieczek.

 

 

 

Od urodzenia Jasia korzystałam z wózka, który był bardzo pojemny ( woziłam zakupy), stabilny oraz towarzyszył nam od urodzenia do momentu samodzielnego przemieszczania się wszędzie.

 

Wózek, który Wam prezentuję jest bardzo lekki, aluminiowe ramy wózka ważą tak mało, że jedną ręką bez problemu można go podnieść, po złożeniu wózka i wyjęciu kół zajmuje bardzo mało miejsca. Z tego względu jest bardzo poręczny i idealny dla rodzin posiadających mały bagażnik w aucie lub mało miejsca w domu. Zobaczcie sami.

 


 

 

Ponieważ byłam za czasów małego Jasia mamą bardzo mobilną i z zakupów wędrowałam z pełnym ich  koszem w wózku, nie nosząc nic w rękach, więc dla mnie wózek odpadłby przy wyborze. Ma mały koszyk, ale patrząc na to z drugiej strony, jest to niewątpliwie wersja spacerowa, a na spacerze wielu rzeczy nie potrzebujemy, więc z powodzeniem wszystko zmieści się w koszyczku dostępnym. Na budce znajduje się zapinane na rzep okienko, gdzie w upały można zrobić większą dostawę świeżego powietrza.

 

Jaś był bardzo zainteresowany, nowym sprzętem mechanicznym :) Zapięcie pasów, powoduje że dziecko nie wypadnie, bezpieczeństwo to podstawa.

 

Wyruszyliśmy więc testować wózek na ulicach, zmarznięte jeszcze dróżki wózek pokonywał bez problemu, wszelkie nierówności nie sprawiają żadnego problemu. Wózek prowadzi się lekko, koła są stabilne i mimo że nie mają szerokich bieżników i nie są pompowane, to wspaniale radzą obie zarówno na gładkim terenie jak i na nierównościach. Skręty również są bezproblemowe, koła nie blokują się, pełen komfort.

 

 

 

Buda wózka jest duża i bez problemu osłoni dziecko od słońca, natomiast przed deszczem osłoni je folia która jest dostępna w komplecie z wózkiem. Nie typowy kształt wózka zanim wyjechaliśmy na testy zastanawiał mnie, czy on sobie poradzi już z moim dzieckiem a nie niemowlęciem. Ponieważ testy odbyły się bezbłędnie, stwierdzam, że wózek można stosować od momentu życia dziecka jakim jest samodzielne siadanie do wieku ok. 3 r. z. dziecka. Wiadomo każdy maluch ma inną wagę i wzrost ale Jaś ma 17 kg i 3,5 roku a wózek jechał bez problemu.

 

Tylne koła zapewniają stabilność, natomiast przednie wąsko rozstawione zwrotność. Materiał z którego wózek jest zrobiony jest mocny, widać, że odporny na mrozy i drobny deszcz.

 

Myślę, że wszystko co powinnam przekazałam Wam rodzice i pomoże to w dokonaniu wyboru przy zakupie. zapraszam na stronę producenta TU oraz do sklepu TUTAJ,  koszt wózka to ok 800 zł. złotych, ale niewątpliwie połączona jest tu jakość z design'em.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
piątek, 14 marca 2014 22:21

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

  • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

  • Http://margarytka.blogspot.com/

  • Http://rekamimamy.pl/

  • Http://testostowo.blogspot.com/

  • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

  • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa