testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

czwartek, 09 stycznia 2014

Pamięć - ćwiczyć nie ćwiczyć oto pytanie na Nowy Rok ?

 

Akademia umysłu, została stworzona przez polskich programistów, dla naszych dzieci do edukacji wczesno przedszkolnej i szkolnej. Mogliście się Państwo zapoznać z częściami do rozwoju maluchów we wcześniejszych wpisach JESIEŃ oraz ZIMA

 

Nadchodzi Nowy Rok, wielu z nas jak co roku będzie miało nowe postanowienia noworoczne, może warto byłoby pomyśleć teraz o sobie i zrobić coś z czego skorzystacie. Mam na myśli własny rozwój. Akademia umysłu stworzyła dla starszej młodzieży oraz dla dorosłych różne produkty np. koncentracja, szybkie czytanie czy pamięć.

Miałam możliwość testowania właśnie ćwiczeń dla polepszenia pamięci. Sami wiecie, że dobra pamięć przydaje się nie tylko w pracy ale także na co dzień gdy jesteśmy obciążeni wieloma informacjami, często może nam coś umknąć. Przeładowane mózgi informacjami, nie radzą sobie nie raz z taką ilością informacji ale dzięki ćwiczeniom z płyty możemy się pozbyć nadmiaru niepotrzebnych już danych i je najnormalniej w świecie zlikwidować. Opis programu Pamięć znajdziecie TUTAJ

 

Pamięć i koncentrację można ćwiczyć już od przedszkola za pomocą specjalnie dopasowanych programów dla dzieci TUTAJ 

Program tak jak poprzednie opisywane jest podzielony na stopnie trudności, w zależności od naszego stopnia zaawansowania. Kilka osób może ćwiczyć, wybierając imię uczestnika ćwiczeń. W tle słychać spokojną muzykę, grafika zdecydowanie różni się od tej z programów dla dzieci. Stonowana i nieco ciemna strona jednak nie przeszkadza, ponieważ mamy się skupić na ćwiczeniach.

 

 

 

Po uruchomieniu programu, zostajemy powitani tak ja na powyższym zdjęciu. Wpisujemy imię i ćwiczymy, no tak, ale co?

 

 

Grą memo, rozwiniemy naszą spostrzegawczość, po wykonaniu dobrze zadania automatycznie przechodzimy na wyższy poziom trudności.

 

 

 

Zapamiętujemy ukazywane przez określony - krótki czas ciągi znaków, po czym wpisujemy je w wyznaczonym polu i tak do skutku.

 

 

Zapamiętujemy kolejność kolorów, po czym umieszczamy je w prawidłowej kolejności.

 

 

Przez krótki czas wyświetlają się wydarzenia do których są przypisane daty, po czym informacje znikają. Pojawiają się wydarzenia do których musimy dopasować odpowiednie daty.

 

Ćwiczenia które powyżej przedstawiłam są wybiórczymi, ćwiczeń jest bardzo dużo a wystarczy nie wiele czasu dziennie ćwiczyć aby poprawić swoją pamięć. Ważna jest systematyczność a wtedy efekty są gwarantowane.

To co? Postanowienie powzięte? :)

Jeżeli jesteście zainteresowani większa ilością informacji na temat produktów, czy ich zakupem w Akademii Umysłu zapraszam TUTAJ

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
czwartek, 09 stycznia 2014 22:09

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

  • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

  • Http://margarytka.blogspot.com/

  • Http://rekamimamy.pl/

  • Http://testostowo.blogspot.com/

  • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

  • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa