testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

sobota, 28 września 2013

Czarla Poszukiwacze czyli podróż do innych światów?

 

Książkę napisał Tony DiTerlizzy, który znany jest z bestsellerowej sagi pt. "Kroniki Spiderwick" - literatury dla młodzieży. Wcześniej nie spotkałam się z książkami tego autora, a szkoda. Poza świetną fabułą powieści, w tym przypadku fantastyki, sam wykonuje grafikę. Premiera książki odbyła się 26.09.2013 roku.

Sama za fantastyką nie przepadam, ale ponieważ często przedstawiam recenzje książek dla rodziców i dzieci, postanowiłam przeczytać i tę książkę.

Nie zawiodłam się. Już od pierwszej strony znalazłam się w miejscu nie z tego świata. Sanktuarium - to podziemny dom zamieszkały przez Ewę dziewięć i jej matkę - robota; gdzie Ewa trenowała zachowania przy spotkaniu z istotami zamieszkałymi na zewnątrz, ponieważ od urodzenia żyła pod ziemią. Wraz z główną bohaterką poznawałam zakątki jej domu oprogramowanego bardzo nowocześnie. Wszelkie sprzęty znajdujące się tam, miały swoje nowe, łatwo zapadające w pamięć nazwy. Sama chciałabym posiadać kurtizelkę ( specjalny rodzaj kurtki) czy omnipod, które z pewnością nie raz ułatwiłyby mi życie :).

Mieszkanie Ewy dotąd bezpieczne, zostaje zaatakowane przez groźną postać i od tego momentu, wszystko w jej życiu nabiera innego znaczenia. Nie przygotowana do realiów jakie spotyka na zewnątrz, musi uciekać zostawiając swoją mamę pod ziemią. Ucieka, a ja wraz z nią wędrując poprzez lasy przed Bestillem. Dlaczego "coś" ją goni i więzi, dowiadujemy się w trakcie czytania. 
Akcja płynie wartko przez cały czas. Książka trzyma nas w napięciu. Poznajemy kolejnych przyjaciół Ewy. Odwaga tej dwunastoletniej dziewczynki jest imponująca; dojrzała nad wiek, szybko ucząca się ,  nawiązuje znajomości, uczy się języka i nowego świata. Spotyka się z obiektami i postaciami innymi niż te, o których się uczyła. Wędrujące drzewa, stworki czy latające poduszkowce, z którymi nigdy nie miała do czynienia są dla niej zaskakujące i intrygujące, jednak mimo wszystko udaje jej się odnaleźć w tym świecie i radzi sobie doskonale.

Przyjaciele, których spotkała na swojej drodze: Tułaczowiec i Otto opiekują się nią troskliwie, pomagają uratować jej mamę i towarzyszą w dalszej podróży, która ma na celu odnalezienie: osób z gatunku Ewy, jak również odpowiedzi na wiele pytań.
W ostatnim rozdziale znajdziemy alfabet z planety, na której żyje Ewa oraz mapę miejsc, które z nią odwiedzamy. 


Wędrując z Ewą,  dopingowałam ją w walce jaką musiała stoczyć, wspierałam ją podczas ucieczki przez pustynię. Byłam przy niej gdy zmagała się ze śmiercią mamy. Chwile wzruszeń jakich dostarczyła mi ta książka oraz wprost nieziemskie obrazy w niej przedstawione, które przetaczały się w mojej wyobraźni warte były poświęconego czasu, na pogrążenie się w tej lekturze.

Koniec książki, pozostawia bez odpowiedzi wiele pytań. Nadal mogę  zastanawiać się, co Ewa zrobi dalej, jak będzie wyglądać jej życie w przygotowywanych przez autora kolejnych dwóch tomach powieści. 
Żeby dowiedzieć się, jak zaskakująco kończy się ta powieść, musicie sami ją przeczytać. Niewątpliwie jest to książka dla młodzieży, ale rodzice z wielką przyjemnością ją przeczytają.

Pięknie ilustrowana, wydana w twardej okładce. 


Dziękuję wydawnictwu ZNAK za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
sobota, 28 września 2013 21:42

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

  • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

  • Http://margarytka.blogspot.com/

  • Http://rekamimamy.pl/

  • Http://testostowo.blogspot.com/

  • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

  • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa