testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

czwartek, 18 lipca 2013

Africanus syn konsula

Kto lubi książki historyczne, Rzymian,Kartaginę, wojny, trybunów i wszystko co się z tym wiąże Zapraszam do poczytania recenzji.Santiago Posteguillo, profesor na Uniwersytecie w Walencji polubił starożytność a szczególnie czasy panowania Rzymian. Ta książka a także dalsze części cieszą się dużym powodzeniem, w Hiszpanii doczekała się 14 wydań.

 

Czasy Rzymskie które ja bardzo lubię, opisywane przez wielu autorów i w różny sposób, za każdym razem porywaja mnie do tamtej epoki. Książka o której mowa ukazuje nam życie od lat dziecięcych poprzez dorastanie, młodego chłopca wywodzącego się z rodziny Konsula. Jego dorastanie, pierwsze miłości, nadawane tytuły i zamiłowanie do wojen i strategii z nimi związanej, ukazują charakterystykę życia sfer wyższych.
Poznajemy także wielkiego stratega którym był Hannibal oraz jego ojciec, który wraz z Kartagińczykami atakuje Hiszpanię.
Te poszczególne wątki przeplatają się rozdziałami aż do momentu spotkania się dwóch wielkich strategów.
Książka ta bardzo przypominała mi charakterem dwie wcześniej czytane pt. " Ja, Klaudiusz" oraz " Srebrne Orły", kto lubi taka tematykę zapraszam do przeczytania książki, bo warto. Dynamika i barwne opowieści nadają książce wyrazu.

Dziękuję wydawnictwu za możliwość zapoznania się z lekturą i zapraszam do miejsca gdzie można książkę zakupić TUTAJ teraz w cenie promocyjnej 24,90.
Zapraszam także na stronę FB wydawnictwa TUTAJ 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
czwartek, 18 lipca 2013 12:54

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

  • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

  • Http://margarytka.blogspot.com/

  • Http://rekamimamy.pl/

  • Http://testostowo.blogspot.com/

  • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

  • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa