testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

środa, 05 czerwca 2013

Rogowo czyli miejsce gdzie dzieci z dinozaurami żyją za pan brat.

Majówka, brzydka pogoda, pochmurno i deszczowo. Słyszę hasło " gdzie jedziemy, poszukaj czegoś". Wiecie, że nie wypoczywam biernie tylko aktywnie, hasło czyni działanie. Minęła chwila a moja odpowiedź brzmi Rogowo - Park Dinozaurów.
 

Mała miejscowość znajdująca sie w okolicach Mogilna w kuj. - pom..
Ogromny parking i hotel witają nas wraz z mamutem, wiemy, że jestesmy na miejscu.

Mamut jest bardzo okazały, mijając parking zmierzamy do kasy i za malucha do 4 r.ż. nie płacimy nic. Od pozostalych członków rodziny zapłacimy po 10 zł i 5 zł za parking.
Całość parku mieści sie na zadrzewionym terenie, z pieknie wytyczonymi alejkami a przy alejkach umieszczone sa naturalnej wielkości figury zwierząt.

Niektóre dinusie wywolywały skrajne emocje u jasia i uciekał z miejsca pobytu z krzykiem ale to zdarzyło się tylko raz, dinusie są przyjazne i nie gryzą jak widać:)

Mostki nad strumykami są urocze, tablice informacyjne przekazują co jadało zwierzę, jak się przemieszczało i kiedy żyło.

Po obejrzeniu dinusiów imponujących rozmiarów, nie opuszczamy miejsca korzystając z rozrywek jakie nam park oferuje. Więc mama Kasia powędrowala z Jasiem pojeździć quadem. Co na to maluch? Wołała ja nie, ja nie a gdy usiadlam i mąż go posadził z przodu od razu zainteresowaly go przyciski. Za cenę 10 zł mamy 4 przejazdy, maluch zaopatrzony w kask z mina nie zbyt szczęśliwą objeździł ze mną tor.
Później korzystaliśmy z placów zabaw, olbrzymich zjeżdżalni, koników, huśtawek, torów przeszkód, równoważni. Zabawom nie było końca, koparka którą widać na zdjęciu uruchamiana przez wrzucenie 2 zł działa chyba przez 10 minut. Dzieci za pomocą dźwigni podnoszą łopatę, nabierając kulki a później je wypuszczają, uczą się koordynacji ręki i dźwigni nie zależnie od płci.

Można zakupić pamiątki a przed wejściem do sklepu z pamiątkami zaopatrzyć się w piłeczki z automatów. jaś jechał jeszcze kolejką elektryczną z wagonikami. Dostępny jest także basen z lódeczkami dla dzieci które sa napędzane rękami dzieci i dmuchańce - zjeżdżalnie.

Znajdziecie tez punkt gastronomiczny, gdzie z obserwacji wiem, że jedzenie najlepsze nie jest ale ciepłe i pozwala zregenerować siły.
Mając porównanie pomiędzy parkiem w Solcu Kujawskim i Rogowie ten drugi zdecydowanie polecam. 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
środa, 05 czerwca 2013 21:02

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • graz1974 napisał(a) komentarz datowany na 2013/06/06 11:36:42:

  zazdrościmy tej wspaniałej wycieczki

 • zabawkarka napisał(a) komentarz datowany na 2013/06/06 21:33:00:

  Nie ma czego zazdrościć, trzeba ją zaplanować albo spontanicznie jak my wyruszyć:))

 • Gość Mirka napisał(a) z 79.162.228.* komentarz datowany na 2013/06/07 10:28:01:

  dawno dawno temu , kiedyś moje farmazony były jeszcze prawdą a ja młodą piękną nastką - to w Rogowie dinozaurów nie było ....jej ale stara muszę być :P . Ale byłam tam na dwutygodniowej wycieczce i zakochałam się w tym miejscu .... i nie tylko ;) hihi ciekawa jestem jak to teraz tam wygląda. Widzę że zabawa była przednia ;)

 • zabawkarka napisał(a) komentarz datowany na 2013/06/08 22:09:29:

  Zabawa wspaniala, uwielbiam takie wypady spontaniczne i pełne atrakcji. bawie sie wtedy tak samo świetnie jak dzieci:))

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

 • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

 • Http://margarytka.blogspot.com/

 • Http://rekamimamy.pl/

 • Http://testostowo.blogspot.com/

 • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

 • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa