testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

niedziela, 16 czerwca 2013

Gdy dziecko kopie, bije i się rzuca - " Próbowałam już wszystkiego " wyd. Esprit

Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku. Wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie drodzy rodzice w książce wyd. Esprit.

 kliknięcie w logo przenosi na stronę wydawnictwa

Książka pt. " Próbowałam już wszystkiego" którą otrzymałam od wydawnictwa, jest bardzo lekko pisanym poradnikiem. Czyta sie ją jednym tchem, treści przekazywane w sposób przystepny przez matkę, będącą także psychoterapeutką. Jesli próbowaliście juz wszystkiego w opiece nad dzieckiem i nic nie pomaga, sięgnijcie po ten poradnik a znajdziecie odpowiedzi.
Oto co wydawnictwo przekazuje nam o książce:


"  Poradnik dla rodziców dzieci w wieku od roku do pięciu lat

Jeśli nie wiesz, co zrobić, gdy:
 Twoje dziecko dostaje ataku furii w hipermarkecie, ignoruje wszelkie zakazy i wdaje się w bójki
 ciągle gdzieś ucieka, nie chce opuścić placu zabaw, odmawia jedzenia lub się nim bawi
 ma trudności z zasypianiem lub miewa nocne koszmary
…ten poradnik został napisany właśnie dla Ciebie!

Gdy bezradnie zadajemy sobie pytanie, czy takie postawy to przejaw buntu i arogancji dziecka, Isabelle Filliozat podpowiada: a może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej?

Ta znakomita francuska psychoterapeutka dowodzi, że to, co zwykle bierzemy za marudzenie i bezpodstawną agresję, tak naprawdę wynika najczęściej z danego etapu rozwoju mózgu i psychiki dziecka. 

Dzięki wiedzy i doświadczeniu tej świetnej autorki poznasz odpowiedzi na wiele trapiących Cię pytań i rozwiązania wielu problemów. Dowiesz się m.in.:
 Czemu warto zostawić dziecku zdjęcie albo chusteczkę mamy, gdy idzie do przedszkola?
 Dlaczego, kiedy dziecko dostaje ataku furii, należy je mocno przytulić?
 Dlaczego lepiej jest mówić dziecku: „stop” zamiast: „nie”?
 Czemu dobrze jest zachęcać dziecko do używania powiedzonka „a niech to”?

Jeśli próbowałaś/łeś już wszystkiego i dalej nie wiesz, jak opanować swoje niegrzeczne, wrzeszczące wniebogłosy dziecko, sięgnij po ten wyjątkowy, przejrzysty poradnik –rozwiązania problemów wychowawczych są o wiele prostsze, niż myślisz!

Poradnik ilustrują dowcipne rysunki Anouk Dubois

Najpopularniejsza francuska książka o wychowaniu - od czasu wydania stale na szczytach list bestsellerów!"

Porady zamieszczone w książce ukazują nam, jakie naprawdę są nasze dzieci i to że one nie robią nam na złość, nie histeryzują bo tak chcą tylko wszystko jest związane z ich etapem rozwoju mózgu. Muszą przez ten etap przejść a my z nimi. Ile razy brakowało Wam rodzice cierpliwości, ile razy nie wiedzieliście zrobić, jak postapić właściwie w danej sytuacji??? Poradnik rozwiewa wątpliwości, ukazuje właściwą drogę jaką należy podążać aby zrozumieć nasze dziecko. Droga przez wychowanie łatwa nie jest, odpowiedzialnośc za człowieka przeogromna. Ważne jest, żeby z tej dobrej drogi nie zboczyć.
Książka podzielona jest na rozdziały odpowiadające kolejnym etapom rozwoju dziecka a w nich  próby rozwiązania problemów na każdym z tych etapów.

Książka zawiera także bardzo wesołe ilustracje co ją ubarwia.


Więc jeśli Wasze dziecko rzuca sie na podłoge w markecie, mówi nie,budzi się w nocy, nie chce iść spać czy boi się nowych sytuacji a Wy nie wiecie jak jemu pomóc. Sięgnijcie po poradnik a dowiecie się co robić, jak dzialać.

" Cieszmy się każdą chwilą i każdym etapem życia dziecka. Czas tak szybko ucieka. Nie zapominajmy o tym, co najważniejsze: KOCHAĆ! A cała reszta - czy to naprawdę aż taka poważna sprawa?"

Książkę możecie zakupić TUTAJ na stronie wydawnictwa za cenę 26,90. Na pewno warto ją posiadać w swojej biblioteczce i przeczytać nie raz, nie dwa.
 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
niedziela, 16 czerwca 2013 21:25

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość zaczytana-mama.blogspot.com napisał(a) z *.dsl.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2013/06/17 13:13:25:

  Kasiu bardzo zaciekawiła mnie Twoja recenzja, gdyż moja mała zaczyna się buntować, a ja jako niedoświadczona jeszcze mama czasami nie wiem co rozbić. Książka koniecznie musi się znaleźć w mojej biblioteczce:)

 • zabawkarka napisał(a) komentarz datowany na 2013/06/18 21:39:20:

  Właśnie bo nikt nie powiedział że bycie mama będzie łatwe i lekki. Codziennie zmagamy sie z humorami małych i dużych, okresami buntu , niepowodzeniami ale także radościami, miłościa i byciem razem, to wynagradza wszystko. Najgorsze jest wybrać takie postępowanie żeby pomóc a nie zaszkodzić, mimo że wydaje sie nam że to jest właściwe postepowanie w tym momencie. nie raz stanęłam w pewnych sytuacjach i nie wiedziałam jak należy postapić. Warto mieć w takich momentach właśnie taki podręcznik.

 • Gość Ilona Dąbrowska napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2013/07/12 19:32:36:

  Poradnik wydaję się być lekiem na całe zło, dot. wychowywania dzieci. Mam dwoje dzieci syn 4,5 i córka 14 m-cy. Syn tylko czasami się nie słucha ale za to nie mogę sobie poradzić z jego ciągłym brakiem apetytu, córka zaś póki co nie stwarza większych kłopotów ale zaczyna dokuczać starszemu bratu. Myślę, że w najbliższych paru dniach zakupię książkę, uwielbiam czytać, a jeśli ta pozycja ma mi przynieść spokój w domu to tym bardziej czuję się zachęcona do zakupu

 • zabawkarka napisał(a) komentarz datowany na 2013/07/16 20:17:22:

  cieszę się Ilonko, że pomogłam w wyborze właściwej lektury. Faktycznie dzieci bywają różne mimo iż łączą je więzy krwi. Czasami porady pomagaja czasami nie, dzieci nie da sie nastawic na odpowiedni program a by działały tak jak my chcemy.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

 • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

 • Http://margarytka.blogspot.com/

 • Http://rekamimamy.pl/

 • Http://testostowo.blogspot.com/

 • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

 • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa