testowanie zabawek i nie tylko dla dzieci i rodziców

Wpis

sobota, 29 grudnia 2012

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

Dzięki wydawnictwu Edgard otrzymałam egzemplarz książki " Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?" Zapraszam do przeczytania recenzji.

O kreatywności i jej udziale w rozwoju malucha można przeczytać i usłyszeć wiele w dzisiejszych czasach, poczytajcie co mają do powiedzenia na ten temat psycholodzy którzy posiadają własne dzieci. Oto informacje przedstawione przez wydawnictwo:

"Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% – właśnie wtedy następuje rozwój możliwości intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia. W procesie wspierania rozwoju małego człowieka rodzice mogą odegrać naprawdę ogromną rolę, dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku najlepszy start, koniecznie sięgnij po ten poradnik.

Z książki dowiesz się m.in., jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, jak w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności. Przekonaj się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych to okazja do fantastycznej zabawy i sposób na przyjemne spędzanie czasu. Poznaj unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, których nie znajdziesz w Internecie.

Wskazówki i porady opracowane przez autorów – psychologów i rodziców – pozwolą ci jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby twojego malucha. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiesz się, jak bez presji i stresu zachęcić dziecko do poszerzania wiedzy i jak obudzić w nim pasję małego odkrywcy.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?

- podpowiada, jak wybrać najlepszą, a nie najmodniejszą, metodę wychowawczą dla twojego dziecka

- objaśnia, jak w interesujący sposób przekazywać wiedzę dzieciom

- uczy, jak wspomagać pamięć i koncentrację oraz rozwój emocjonalny 

- doradza, jak bez zbędnego wysiłku i dużych nakładów finansowych zorganizować edukacyjne zabawy w domu

- przedstawia sprawdzone pomysły na przyjemne i efektywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem

Przekonaj się, jak wiele satysfakcji daje praca nad rozwojem własnego dziecka. Wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, jaki możesz mu ofiarować!


O autorach:

Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus. Swoje autorskie programy nauczania konstruują w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Są także rodzicami trójki dzieci, które są dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji.


ISBN: 978-83-7788-021-0

cena: 29,90 zł
ilość stron: 224
Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl

Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.''

 

Przeczytałam książkę z dużym zainteresowaniem w ciągu jednego wieczoru, zainteresowała mnie ponieważ sama mam 2-letniego malucha. Zawsze stawiałam na rozwój dziecka a każda nauka była powiązana bezpośrednio z zabawą. Książka zainteresowała mnie tym bardziej, że jak przeczytaliście autorzy psycholodzy sami posiadają dzieci. Interesowało mnie co mają do powiedzenia na temat tak modny w kręgach rodziców.

Dowiedziałam się, że dzieci półroczne mogą nauczyć się czytać, cóż już tego nie sprawdzę ale rodzice możecie spróbować i powiadomić nas jak przebiegła nauka. Zajmującą lekturą jest także sposób praktyczny nauki czytania, języków obcych i matematyki, bardzo dokładnie opisany, włącznie z wymiarami czcionki i kart do nauki. Książka pisana bardzo przystępnie, prostym językiem tak jak komunikuje się rodzic z rodzicem. Z pewnością skierowana do rodziców, dowiedziałam się także jak organizować czas wolny dziecku, ile czasu i od kiedy może oglądać bajki w tv. Podział zabaw ze względu na wiek dzieci jest bardzo czytelny z opisem zabaw ćwiczących koncentrację i wspomagających pamięć.

Czego mi brakowało w książce to większej ilości propozycji zabaw, kreatywnych pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi.

 

Książkę polecam wszystkim rodzicom jako bardzo mądry i korzystny poradnik do wykorzystania w pracy i zabawach z naszymi dziećmi.

Dziękuję bardzo wydawnictwu Edgard za przekazany egzemplarz książki.

 

Kto już czytał książkę lub ma uwagi proszę o komentarze oraz do odwiedzenia nas na FB https://www.facebook.com/pages/zabawkarkabloxpl/404575429584566


Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
zabawkarka
Czas publikacji:
sobota, 29 grudnia 2012 21:25

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość jadziu napisał(a) z *.play-internet.pl komentarz datowany na 2012/12/30 15:01:35:

  Do tej pory korzystałam z porad innych mam które przerabiały jakąś formę nauki przez zabawę.

 • zabawkarka napisał(a) komentarz datowany na 2012/12/30 20:02:10:

  Jadziu, ja tez korzystam ze sprawdzonych sposobów innych mam. Okazuje się, że takie książki sie przydają:))

 • e-kidi napisał(a) komentarz datowany na 2012/12/31 14:32:33:

  najlepiej cos budowac ;)

 • zabawkarka napisał(a) komentarz datowany na 2013/01/14 22:12:25:

  niekiedy budowanie dziecku się nudzi i warto znać inne sposoby urozmaicania czasu wolnego.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

 • Http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html

 • Http://margarytka.blogspot.com/

 • Http://rekamimamy.pl/

 • Http://testostowo.blogspot.com/

 • Http://www.anusia-sta.blogspot.com/

 • Http://zaczytana-mama.blogspot.com/

Kanał informacyjny

zabawkarka.blox.pl

Wypromuj również swoją stronę MAM Baby Drewniaczek.eu http://www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=nr_działu324&partner=192

Opcje Bloxa